Nauka gry na pianinie

Jak nauczyć się grać na pianinie? To nic trudnego. Choć jak każda umiejętność, nauka gry na instrumencie muzycznym, wymaga systematycznej pracy, doskonalenia już osiągniętych zdolności i zdobywania nowych.W jakim wieku najlepiej rozpocząć naukę gry na fortepianie?

Choć na zajęcia nauki gry na instrumentach muzycznych nigdy nie jest za późno, to lekcje muzyczne w wieku dziecięcym niosą niewątpliwe korzyści. Mając do czynienia z muzyką i klasycznymi instrumentami muzycznymi, dziecko lepiej rozwija się. Poznaje doskonałą alternatywę dla telewizora, tabletów, komputerów - zabawek oczywiście pożytecznych w rozsądnych proporcjach, jednak dobitnie ilustrujących duch naszych czasów...

Oto główne korzyści, które lekcje gry na pianinie przyniosą Twojemu dziecku i pomogą w jego rozwoju:

  • kształtowanie słuchu, rytmu
  • rozwijają cierpliwość, pokorę; uczą cierpliwie dążyć do celu
  • poprawia uwagę i skupienie
  • doskonalą koordynację ruchową rąk i przede wszystkim dłoni
  • zajęcia muzyczne rozwijają drugą półkulę mózgową
  • to po prostu ambitne spędzanie wolnego czasu

Na pianinie może uczyć się grać właściwie każdy, w dowolnym wieku. Na pianinie mogą nauczyć się grać nawet zwierzęta. Okazuje się, że i one mają słuch muzyczny. Zobacz jak na pianinie gra znana na całym świecie kotka Nora. Pani tej kici prowadzi lekcje gry na fortepianie. Nora przebywając w sali na zajęciach wykształciła nawyki pianisty i również sama zaczęła grać! Obejrzyj koniecznie!
Comments